دکتر ندا مقتدری اصفهانی

متخصص زنان و زایمان


طرح پرسش

استفاده از مطالب سایت

نقش مکملها در ناباروری

نقش مکملها در ناباروری :
1⃣یکی از مهمترین عوامل تغذیهای که در باروری یا ناباروری نقش دارد، نوع چربیهای موجود در رژیمهای غذایی خانمهاست. بهطور کلی، افرادی که قصد بارداری دارند باید چربیهای اشباع و ترانس را از برنامه غذاییشان کنار بگذارند و بیشتر از چربیهای غیراشباع استفاده کنند.
2⃣ روغنهای گیاهی مانند زیتون، کنجد و...، غنی از ویتامین E هم هستند. علاوه بر روغنهای یادشده، مغزهایی مانند بادام، بادام زمینی، گردو یا خود دانه کنجد هم سرشار از این ویتامین هستند. مصرف خوراکیهای حاوی ویتامین E میتواند با تخریب اثر رادیکالهای آزاد، باعث تحریک تخمکگذاری و افزایش قدرت باروری در خانمها شود.

3⃣این نقش را ریزمغذی دیگری به نام سلنیوم هم در بدن بازی میکند. البته میتوانند برای افزایش تخمکگذاری و بالا بردن توان باروری خود، علاوه بر مغزها و دانههای خام، غذاهای دریایی یا مکملهای این ماده معدنی را هم زیر نظر متخصص در برنامه غذاییشان داشته باشند.

4⃣اسیدفولیک، ویتامین ب کمپلکس، E ، C .. هم میتوانند در تخمکگذاری نقش داشته باشند. ما نمیتوانیم نقش برجسته روی را هم در تخمکگذاری نادیده بگیریم. مکمل یا غذاهای حاوی روی میتوانند هم باعث رشد دیواره رحم در خانمها شوند و هم از چسبندگی اسپرمها در بدن آقایان پیشگیری کنند. از اینرو، اگر خانمها و آقایانی که قصد باروری دارند، اقدام به مصرف مکملهای زینک+ویتامین C بکنند، میتوانند توان باروریشان را بالاتر ببرند.


آدرس مطب : اصفهان ، توحید میانی ، جنب پارکینگ طبقاتی
تلفن : 36288896 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیخدمات مطبمقالاتساعات کار مطبپیامهای کاربرانسایتهای دیگر